Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualno¶ci
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga go¶ci
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 ¦wi±teczna Zbiórka Żywno¶ci
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchow±
· 3 W¦: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowsk± pasj±
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 ¦więtokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec ¦więtokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczaj±cy

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Rajd Wiosenny- przygoda z Bałtowskimi Questami
Wysłano dnia 28-04-2014 o godz. 10:43:27 przez Vulcan

Rajdy i biwaki Wczoraj zakończył się Rajd Wiosenny organizowany przez Komendę Hufca ZHP Ostrowiec przy współpracy drużyn harcerskich 14 ŚDH „Ignis”, 41 DH „Huba”, 04 DH „Płomienie” oraz Gromady Zuchowej „Iskierki”. Pogoda iście wiosenna na początku rajdu ( drobny deszczyk) nie popsuł planów organizacyjnych. Po przyjeździe do Bałtowa i zakwaterowaniu w Zespole Szkół, ekipy biorące udział w rajdzie wyruszyły na trasę. Każda drużyna dostała na starcie kartki z Questami po Bałtowie. Przygoda w Zwierzyńcu Bałtowskim, Niezwykłe tajemnice dinozaurów, Śladami historii w Żydowskim Jarze oraz Tajemnice Księżnej Rozalii to Questy, które do wykonania dostały nasze zuchy i harcerze.

Wskazówki, zagadki, ślady, pieczątki i tropy zwierząt to część zadań jakie czekały na trasie. Dzięki uprzejmości gospodarzy Jura Parku w Bałtowie mogliśmy przeżyć Przygodę w Zwierzyńcu gdzie czekały na uczestników Questu zgromadzone tam zwierzęta z różnych zakątków świata. Małpki, osły, kucyki, kaczki, pawie, gęsi, bociany, żurawie, czaple, lisy, szopy, gołębie, kozy i wiele, wiele innych bardzo kolorowych i nie spotykanych na co dzień zwierząt uatrakcyjniło trasę rajdu. Można było nawet „pogadać” z gęsiami a raczej „po gęgać”. Niektórym zwierzętom tak spodobały się nasze druhny, że samowolnie opuściły swoją zagrodę. Druhna Kinga miała swojego wielbiciela kucyka, który wydostał się zza ogrodzenia i ją troszkę „pogonił”. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek patrole wróciły do szkoły na gorący posiłek. Po obiedzie miała się odbyć druga część rajdu, lecz niestety nagłe załamanie pogody i ulewny deszcz nie pozwoliły nam wypuścić na trasę podopiecznych. Na sali gimnastycznej zorganizowaliśmy zajęcia z tańców integracyjnych. Po wielu próbach udało się zgrać wszystkich i „Belgijka” czyli jeden z tańców wyszedł nam bardzo fajnie. Zuchy w tym czasie miały do wykonania zadania na punktach kontrolnych w tematyce Piotrusia Pana. Po ukończeniu wszystkich zadań , otrzymały one sprawność „Piotruś Pan”. Po kolacji podczas świeczkowiska patrole rajdowe prezentowały scenki pt. „Czym przyjechała do nas wiosna”, oraz strój Pani lub Pana Wiosny. Podczas świeczkowiska wręczano barwy drużyny, jeden zuch złożył Obietnicę Zuchową i pięciu harcerzy i harcerek złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Wręczano również gwiazdki zuchowe. Po wspólnej zabawie, był czas na przygotowanie do snu. Ale aby uatrakcyjnić wieczór dla chętnych, przed snem odbył się pokaz filmu „Tytus, Romek i Atomek”. Rano po ogłoszonej pobudce odbył się konkurs kulinarny, czyli przygotowanie zdrowego, kolorowego i wiosennego śniadania dla całego patrolu. Na apelu kończącym rajd wręczono nagrody i dyplomy dla wszystkich patroli. Bałtów pożegnał nas ładną pogodą i wszyscy wróciliśmy do Ostrowca gdzie czekali już na swoje pociechy rodzice.

Notatka: Foto relacja na funpagu hufca https://www.facebook.com/Komenda.Hufca.ZHP.Ostrowiec.Swietokrzyski

 
Pokrewne linki
· Więcej o Rajdy i biwaki
· Napisane przez Vulcan


Najczę¶ciej czytany artykuł o Rajdy i biwaki:
41 DH "HUBA" na rajdzie "Szlakami Jędrusi"


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4
Głosów: 1


Po¶więć chwilę i oceń ten artykuł:

Wy¶mienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Rajdy i biwaki

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu s± niedostępne.
Zastrzegamy sobie prawo do tre¶ci publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund